زیرنویس سریال This is us را در انتهای مطلب دانلود کنید

شاید در ابتدا کمی مسخره به نظر برسد که یک سریال آبکی بتواند به یکی از بهترین سریال‌های تلویزیونی خارجی بدل شود. با زیرنویس سریال this is us از دیدن این سریال لذت ببرید.

بن‌مایه درونی داستان کاملاً در بیان احساسات و عواطف جریان دارد: خواهر و برادرهای پیرسون، کوین (جاستین هارتلی)، کیت (کریسی متز)، و رندال (استرلینگ ک. براون)، که رفاقت و صمیمیتی دوستانه با هم دارند، زندگی دوران جوانی‌شان را با ملاقات مجدد لحظات دوران کودکی‌شان، به پیش می‌برند.

زیرنویس this is us
زیرنویس this is us

پدرشان جک (میلو ونتیملیا) و مادرشان ربکا (مندی مور)، که صحنه‌های رمانتیک بین این دو نفر کاملاً حماسی و افسانه‌ای است، سکانس‌های بسیاری از فلش‌بک‌ها را به خود اختصاص داده‌ است. در این سریال، بازیگران متفاوت در سنین متفاوت در نقش این کودکان ظاهر شده‌اند. صحنه‌های متعلق به ده‌های ۸۰ و ۹۰ در محله‌های حومه‌ شهری آمریکا فیلمبرداری شده و محتوای درونی این سریال، «خانواده» است، همین و بس!

در انتهای این مطلب زیرنویس سریال this is us قرار داده شده است

آهنگسازی موسیقی متن این سریال بر عهده آهنگساز سریال ابرقهرمانی شبکه هولو، یعنی فراری‌های مارول، سیدهارتا خوسلاست که جذابیت صوتی خاص و شگفت‌انگیزی به این اثر بخشیده است.

روایت داستانی سریال This is us

در فصل سوم از سریال This is us خوش‌ساخت شاهد هستیم که روند روایت داستان، در دو جهت رشد پیدا می‌کند. از یک طرف، این سریال باز هم به ارائه پیچش‌های ملودرامیک خود می‌پردازد و از طرفی دیگر، خبری از مکاشفه‌های درونی سنتی کاراکترها در سفرهای شخصی‌شان نخواهد بود.

علی‌رغم دو قسمت ابتدایی خیلی شل‌وول در فصل سوم، «این ما هستیم» بالاخره رد پای قبلی خود را به شکلی منحصربه‌فرد بازمی‌یابد و کارت‌های ایس خود را رو می‌کند. درونمایه این سریال بیشتر حول مفهوم «خانواده» می‌چرخد و جزئیاتی که روابط بین افراد را تعریف می‌کنند، به‌ویژه زمانی‌که کاراکترهای آن درگیر بیماری‌های ذهنی و روانی می‌شوند.

هر کاراکتر خرده داستان متعلق به خود را دارد و تنها تعدادی با روند روایت کلی داستان، در تضاد هستند یا اشتراکی با آن ندارند و همگی در راستای هدفی بزرگ ماجراها را به جلو و سرمنزل مقصود پیش‌ می‌برند.

پیشنهاد میکنیم حتما با دانلود زیرنویس سریال this is us و تماشای فیلم از دیدن آن لذت ببرید.

طرح اولیه این سریال را اگر بتوان خیلی ساده بیان کرد این است که هریک از اعضای خانواده در تلاش است تا بتواند بهتر یکدیگر را درک کند و متوجه شود که چه چیزهایی خودشان و دیگران را به وجد می‌آورد. صحنه‌های فلش‌بک هم کلید این اتفاق به شمار می‌روند، چون آداب و رسوم و فعالیت‌های خانوادگی را با احساساتی ملموس که در حافظه نقش می‌بنند در دل و جان ما بینندگان می‌نشانند.

روابط دوست‌داشتنی و عمیق بین کاراکترها در سریال This is us

ارتباط بین کاراکترهای این سریال، تماشای بسیار سرگرم‌کننده است، نگرش شاد و سرزنده کوین یا شیرینی بیش از حد کیت، اما این ویژگی‌ها بر زخم‌ها و غصه‌هایی که دارند، صرفاً کمی سرپوش می‌گذارند. کوین می‌نوشد. کیت می‌خورد. رندال هم سعی می‌کند چهارچوب این روابط را مستحکم نگه دارد.

هیچ‌ راهکار پرسرعتی برای حل مشکلات وجود ندارد، جز اینکه باید با آن‌ها روبرو شد، با شیاطین درون وجودی تا بتوانند در نهایت در راستای بهبودی یکدیگر گام بردارند. حتی‌ اگر تبعاتش، برملاشدن اسرار پدرشان باشد که خواهان شنیدنش نیستند.

THIS IS US

مشابهاً، توبی که در همه فرصت‌های پیش‌آمده هوشمندانه رفتار می‌کند، باید با افسردگی خود دست و پنجه نرم کند، مسئله‌ای که ارتباط او را با کیت در این زمینه عمیق‌تر می‌کند. این سریال هیچ‌وقت برای رسیدن به هدفش میانبر نمی‌زند. با تک تک افراد و مشکلات‌شان، با نهایت مهربانی و عطوفت رفتار می‌کند و هرگز بلافاصله مشکلات‌شان را حل نمی‌کند. داستان ماجرای کاراکترهای «این ما هستیم»، چیزی فراتر از الکلی ‌بودن، چاق بودن و افسرده بودن است، به همین خاطر است که تماشای روایت‌های‌شان همیشه برای‌مان جذابیت خواهند داشت.

درخشندگی تما‌م‌عیار «این ما هستیم»، را باید در روایت داستانی رندال جست‌وجو کرد. هیچ‌گاه از سیاه‌پوست بودنش و بزرگ‌شدنش در یک خانواده سفیدپوست، فاصله نمی‌گیریم. یادگیری اینکه در دنیای زندگی می‌کنیم که با وجود ادعاهای ضدنژادپرستی، ولی باز هم افرادی بوده و هستند که رنگ پوست بدن انسان‌ها کورشان کرده است. عشق و علاقه جک و ربکا به او تکرارنشدنی و بی‌نظیر است.

رندال با خطرات بزرگ شدن در یک دنیای سفید و خارج از تاریکی مواجه است، اما کشف تدریجی او با میراثش –سفر کوتاه او به ممفیس با پدر خونی‌اش برای یافتن ریشه‌های موسیقیایی زندگی‌اش یا حتی ثبت‌نام در دانشگاه هاروارد، یک دانشکده با سابقه تاریخی به رنگ سیاه- تماشای‌شان شما را سیراب می‌کند.

آداب و رسوم در کنار خانه و خانواده

در سریال «این ما هستیم»، زمانی‌که جک برای رفتن به سرکار از خانه خارج می‌شود، فقط یک سرکار رفتن معمولی نیست. بلکه صحنه‌ای را شاهد هستیم که درباره آداب و رسوم موشکافانه و معنادار حول این جدایی است، از یک بوسه بر گونه گرفته تا کیسه قهوه‌ای رنگ که سر آن تاشده و در داخلش ناهار جک جای گرفته است.

و نیز نظر به مرگ ناگهانی و اتفاقی جک که خانواده هرگز نتوانست بعد از آن سر بلند آورد، این نمایش درباره نحوه رسیدگی به حفظ خاطرات و زنده‌نگه‌داشتن سنت‌هاست، آن‌ هم زمانی‌که معانی ضدونقیضی با هم دارند. پایبندی به آداب و رسوم همان چیزی است که این سریال را زنده نگه می‌دارد، واقعاً می‌تواند از آن به عنوان یک چسب دوقلو یاد کرد. زیرنویس سریال this is us را از انتهای مطلب دانلود کنید.

پدر رندال، ویلیام، با نوه‌های دختری‌اش مقایسه می‌شود، و روایت داستان بین سیرهای زمانی متعدد جابجا می‌شود، نیروهایی که زندگی‌های ما و زندگی‌های دیگران را در این میان شکل می‌دهد را مرور می‌کند و چیزهایی به ما می‌آموزد. هر لایه و هر خط جدید از خرده‌روایت‌های متن این سریال، یک شخصیت جدید و یک زندگی جدید را برایمان به تصویر می‌کشد. زمانی‌که یک قدم عقب بگذارید و به هدف آرمانی خالق این سریال نگاهی بیندازید، نهایت کمال و جهانی بودن را در این اثر شاهد خواهید بود.

جمع‌بندی نهایی

این نمایش شگفت‌انگیز از روایت‌های داستانی جذاب و گیرا، مسیر هر کاراکتر، تمام بالا‌وپایین‌های آن، و افراد تاثیرگذار بر کاراکترها را به دقت و با جزئیات بررسی می‌کند، و نیز در این سریال شاهد هستیم که چطور کودکان با مفهوم مرگ آشنا می‌شوند.

با شوک ناگهانی از دست دادن عزیزان (جک پیرسون در این سریال) و پیچیدگی مرگی اجتناب‌ناپذیر که بر گستره کامل یک خانواده تاثیر می‌گذارد، و رندال نیز که در این بین به دنبال شجره خانوادگی خود می‌رود.

در این سریال شاهد نمایش تصویری خواهید بود کامل و زیبا از اینکه ویلیام که بود، جک که بود، و چگونه کاراکترهای دیگر آماده و ساخته و پرداخته شدند و نیز چه خاطراتی در بین این شخصیت‌ها زنده مانده و چه خاطراتی برایشان همیشه تازگی دارد و در زندگی فعلی‌شان نمود و جریان پیدا کرده است.

سریال «این ما هستیم»، به معنای واقعی کلمه درباره «خانه و خانواده» است.

دانلود زیرنویس This is us

دانلود فصل اول سریال This is us

دانلود فصل دوم سریال This is us

دانلود فصل سوم سریال This is us

دانلود فصل چهارم سریال This is us

منبع: سایت ویکی نقد


دانلود زیرنویس سریال های دیگر

۵ (۱۰۰%) ۱ vote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *